Kedinizin Oynayabileceği Oyunlar

Kedinizin Oynayabileceği Oyunlar

Kediler bağımsız ve uzak görünebilir, ancak yine de oyunun dikkatine ve etkileşimine ihtiyaçları vardır. Neyse ki, kedi sahiplerinin kedi arkadaşlarıyla oynayabilecekleri çok eğlenceli, basit oyunlar var.

Kedinizle Oyun Oynamanın Faydaları

Bir kediyle oynamak sadece bir oyundan daha fazlasıdır. Oyun sadece zıplama, izleme ve diğer becerilerini keskinleştirmeye yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda…

Egzersiz: Şımartılmış evcil hayvanlar genellikle boş bir yaşam sürerler, bunun için çalışmaya gerek kalmadan bol miktarda yiyecek alırlar. İyi bir oyun, bir kedinin ağırlığını kontrol etmek ve eklemlerini esnek, kaslarını güçlü ve vücutlarını çevik tutmak için harika bir egzersiz olabilir.

Zihinsel Uyarım: Kediler bir oyun buldukça zihinsel yetenekleri keskinleşir. Farklı oyunlar oynamak, kedilerin çevreleri hakkında daha fazla bilgi edinmelerine yardımcı olabilir ve duyularını da keskin tutacaktır.

Bağlanma: Bir evcil hayvanla oynamak, evcil hayvan sahibi bağını güçlendirir ve kedinin sahibini rahatlık ve güvenlikle ilişkilendirmesine yardımcı olur. Bu, çiftin iyi bir ilişki geliştirmesine yardımcı olur ve kediyi rahat tutar.

Sosyalleşme: Kediler daha fazla insanla oyun oynadıkça, insan varlığına ve davranışlarına karşı daha sosyalleşirler. Bu, davranış problemlerini veya zor kişilikleri en aza indirmeye, bir kediyi daha yumuşak ve rahat tutmaya yardımcı olabilir.


Kedinizin Seveceği 8 Kolay Oyun

Kedilerle oynamak için çok eğlenceli oyunlar var. Tüm kediler aynı oyunları tercih etmeyebilir, ancak bu seçeneklerden en azından bazıları en anlaşılmaz kedi için bile eğlenceli olacaktır.

Kese Kağıdı
Kağıt torba oynamak kolaydır ve ihtiyacınız olan tek şey basit bir kağıt torbadır. Bir bakkal çantası, alışveriş çantası hatta bir kağıt bile iş görecektir. Çantayı kedinin keşfetmesi için yere yatırın ve ona vuracaklar, içeri girecekler, çantanın üzerinden atlayacaklar ve başka türlü iyice inceleyecekler. Oyunu daha da eğlenceli hale getirmek için, daha fazla stimülasyon için çantayı ara sıra dürtün veya buruşturun.

Hafif Kovalamaca
Kedinizin kovalaması için bir ışık boncuğu oluşturmak için küçük bir el feneri, kalem ışığı veya lazer işaretçi kullanın. Işığı daireler halinde, mobilyaların üzerinde ve hatta avlarını kovalamak için duvarlara veya perdelere kadar takip edecekler. Işığı ara sıra zıplarken yakalayarak yakalamalarına izin verin, ancak kedinin gözlerine ışık tutmamaya dikkat edin, aksi takdirde retina hasarına neden olabilir.

Tüy Kovalamaca
Uzun bir ipliğe veya ipliğe tutturulmuş küçük bir tüy veya kısa bir kağıt şeridi, meraklı bir kedi için karşı konulmaz bir oyuncak olabilir. Yemi önlerine sürükleyin ve ilgilerini korumak için tüyleri kıpırdatarak veya hareket ettirerek kovalamalarına izin verin. Aktif bir kedi, odanın her tarafındaki tüyü mutlu bir şekilde kovalayacak, hatta onu yakalamak için havaya atlayacaktır.

Küvet Topu
Kuru, boş bir küvette oyuncak olarak küçük bir zıplayan top veya renkli ping pong topu kullanın ve kedi her yere sıçradığında hevesle kovalayacaktır. Bir küvet mevcut değilse, oyun topun düzensiz bir şekilde zıplayacağı küçük bir koridorda veya benzeri kapalı bir alanda oynanabilir.

Battaniye Saldırısı
Kediler hareket eden her şeyi araştıracak ve onların zıplamalarını teşvik edebilir ve eski bir battaniye veya havluyla oynayabilirsiniz. Kedinin battaniyenin üzerine uzanmasına izin verin, ancak elinizi dikkatlice altına koyun ve dikkatlerini çekmek için hareket ettirin. Parmaklarınızı kıpırdatmak, kedinin pençelerini hafifçe dürtmek ve diğer uyarımlar oyunu devam ettirebilir.

Buruşturmak
Buruşuk herhangi bir kağıt parçası ilgi çekici bir oyuncak olabilir ve kedinin kovalaması için buruşuk topu vurarak eğlenceli bir oyun olabilir. Kedinin dikkatini çekmek için ek dokular ve sesler için bir parça kalay folyo veya selofan pencereli önemsiz bir posta zarfı kullanın, ancak tehlikeli olabilecek kağıt parçalarını ısırmadıklarından veya yutmadıklarından emin olun.

Çekmek
Getirme oynamak sadece köpekler için değildir ve birçok kedi atılan bir topu takip eder ve tekrar atılmak üzere geri alır. Bir kedinin ağzına daha iyi uyan küçük, yumuşak toplar veya yumuşak oyuncaklar kullanın ve çanları veya ışıltılı parçaları olan toplar dikkatlerini daha iyi çekecektir.

Tablet Oyunları
Tabletinize veya akıllı telefonunuza kedi dostu oyunlar indirerek yüksek teknolojili bir oyun deneyin. Bu basit oyunlarda, kedilerin saldırması için ekranda dolaşan fareler, kurbağalar, kuşlar veya böcekler bulunur ve kedilerin ilgisini çekmek için sesler veya ışıklar eşlik edebilir.


Aynı oyun çok sık oynanırsa herhangi bir kedi sıkılır, bu nedenle kedinizi meşgul etmek için farklı eğlence seçeneklerini değiştirin. Bazı basit oyunlarla, hem kediler hem de kedi sahipleri yeni bağların ve çok eğlencenin tadını çıkaracaklar.

Share :

Bir yanıt yazın

Kategoriler

Popüler Yazılar