Hakkımızda

Hakkımızda

Vet. Hek. Yalım Uzel

Mesleğe ilgim doğaya ve hayvanlara duyduğum büyük sevgi hayranlığıma dayanıyordu.

Hekimlik eğitimime 2012 yılında Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesinde başladım. Bu esnada boş zamanlarımda bölgedeki çesitli özel kliniklerde çalışarak mesleğe ilk adımımı erkenden atmış oldum. Ayrıca okul hayatım boyunca fakültemizin tiyatro topluluğunda(VEFTİT) aktif olarak görev aldığım süre boyunca “Karmakarışık, Tom Dick ve Harry, Güle Güle Godot, Kaç Baba Kaç, Şimdi Olmaz Sevgilim, Fosforlu Cevriye ve Şekerpare” oyunlarında sahne aldım. Resmi stajımı Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Veteriner Fakültesinde yaptım. Cerrahi ve ortopedi alanlarına olan ilgim bu esnada başladı.

Resmi staja ek olarak Bayat(Çorum), Milas(Muğla) ve Ayvalık(Balıkesir) ilçelerinde gönüllü olarak staj yaparak mesleki tecrübemi geliştirip çeşitlendirdim. Mezun olduktan sonra Balıkesir Üniversitesi Veteriner Fakültesi Cerrahi Anabilim Dalı Yüksek Lisans programına başlayarak kendimi bu alanda geliştirmeye adadım. Pandeminin başlaması ve eğitim programına uzaktan devam edilmesi dolayısıyla 2020 yılında Edremit Edrevet Veteriner Muayenehanesini açarak Körfez bölgesine hayvan sağlığı hizmeti vermeye başladım. Uzaktan eğitimle devam ettiğim yüksek lisans seminerimi “Kedi ve Köpeklerin Uzun Kemik Kırıklarının Plak ve Vida Kullanılarak Sağaltımı” 2021 yılında tamamladım ve sundum.

Meslek hayatım dışında kış sporları, doğa sporları ve aktiviteleri, tiyaro, müzik, binicilik ve okçuluk gibi alanlarla da ilgilenmekteyim.