Evcil Hayvan Obezitesi

Evcil Hayvan Obezitesi

Evcil hayvan obezitesi, evcil hayvan sahiplerinin sıklıkla başına gelen bir şeydir. Senaryo genellikle veterinere bir gezi ile başlar, bu noktada evcil hayvanınız tartılır ve veteriner, Fransız Bulldog Bucky’nin son ziyaretinden bu yana 10 kilo aldığını fark eder. Sen ve Bucky veterinere deli gibi bakıyorsunuz çünkü gerçekten inanamıyorsunuz. Gerçek şu ki yalnız değilsin. Birçok evcil hayvan sahibinin veterinere çok benzer bir ziyareti vardır ve evcil hayvanlarını bir diyetle başlatmaları talimatı verilir. Bununla birlikte, yetişkin obezitesinden farklı olarak, evcil hayvanlardaki obezitenin üstesinden gelmek çok daha kolaydır, çünkü sahibi olarak evcil hayvanınızın nihayetinde ne yediğini kontrol edersiniz.

Evcil hayvanınız aşırı kilolu veya obez ise, bu makale tam size göre. Tek gereken birkaç küçük değişiklik ve evcil hayvanınızın hayatındaki ve hatta belki de kendinizdeki bazı aktivitelerdir. İşte evcil hayvanınızı şekillendirmenin ve bugün doğru yola geri getirmenin yolları hakkında bazı ipuçları. İlk ve en önemli ipucu, atıştırmalıkları ve ikramları azaltmaktır. Birçok evcil hayvan sahibi evcil hayvanlarına aşırı davranma eğilimindedir ve fark etmez bile. Çoğu zaman bu, genellikle birden fazla ‘sahip’ olduğu gerçeğinin bir sonucudur. Köpeğiniz sadece sizden değil, eşinizden, çocuklarınızdan ve arkadaşlarınızdan da ikramlar alıyor. Evcil hayvanlar, insanlar gibi ücretsiz yiyeceklere hayır diyemezler. Köpeğinizi tedavi ederken, günlük kalori alımının% 10’una eşit olduğundan emin olun. Evcil hayvanınızı havuç, yeşil fasulye, brokoli, muz dilimleri, meyveler ve elmalar gibi meyve ve sebzelerle tedavi etmeyi de deneyebilirsiniz. Bu yiyeceklerin neredeyse hiç kalorisi yoktur ve evcil hayvanınıza sağlıklı ve hoş bir krizi olan bir muamele ile davranmanıza izin verirler.

Evcil hayvanınızın kilo vermesine yardımcı olmanın bir başka yolu da onu daha az beslemek veya yemeğini daha sağlık bilincine sahip bir şeye değiştirmektir. Evcil hayvanınızı daha az beslemek açlık anlamına gelmez. Bu sadece biraz geri adım atmak anlamına gelir, böylece köpeğiniz daha az yer ve aynı zamanda sağlıklı kalmaya yetecek kadar yer. Sağlıklı bir diyet, yüksek oranda işlenmiş evcil hayvan gıdalarında sıklıkla bulunan önemsiz ve düşük kaliteli dolgu maddelerini doldurmadan evcil hayvanınızın doymasını sağlayacaktır. Evcil hayvan sağlığı için en yaygın ipucu egzersizdir. Bu hem sizin hem de evcil hayvanınız için harika. Egzersizin hem insanlar hem de evcil hayvanlar için hem fiziksel hem de zihinsel sağlık yararları olduğu kanıtlanmıştır. Birbirinizle bağ kurmanız için de harika bir fırsat. Dışarıda uzun bir yürüyüşe çıkarak köpeğinizin daha fazla kalori yakmasına yardımcı olabilirsiniz.

Son ipucu sabırlı olmaktır. Hepimizin bildiği gibi, şekil almak zor olabilir, ancak tarif basittir. Sağlıklı beslenin, biraz daha az yiyin ve haftada birkaç kez egzersiz yapın.

Share :

Bir yanıt yazın

Kategoriler

Popüler Yazılar